Proč píšu Továrníkův blog

Divíš se, proč jsem se pustil do psaní blogu? Hlavně proto, aby nikdo z kolegů nedopadl jako kašpárek na obrázku.

O čem budu psát

Hlavním středobodem mého blogu bude podnikání (či freelancing) v oblasti umění (performing arts). Je to totiž velice opomíjená oblast, které se, ke škodě své i svých klientů, málo komediantů věnuje.

Snadno najdeš mnoho videí o tom, jak házet které triky, ale nikdo (kromě mě :+)  ti neporadí, které triky trénovat nejdřív, jak z nich udělat efektní vystoupení, a hlavně jak a komu vystoupení prodat a uživit se uměním.

Z našeho uměleckého pohledu proberu oblasti jako osobní produktivita, cenotvorba, cílení na určité skupiny diváků, hraní do klobouku (busking), finanční plánování atd.

Jenom pro žongléry? Ale vůbec ne

Budu samozřejmě hodně psát o žonglování, chůdování a hraní na ulici, protože to jsou věci, kterým rozumím a kterým se věnuju už dvacet let. Jsem si ale jistý, že “moudra” z mého blogu budou k užitku i všem akrobatům, kouzelníkům, muzikantům na volné noze, loutkářům, hercům, fireshow skupinám a všem ostatním, kdo se “živí svým tělem”.

Proč to dělám

Protože mě trápí, když se doslechnu, že jeden ze slavných a uznávaných kolegů z oboru si na zimní mimosezónu musí hledat “normální” práci. Znamená to totiž, že sice umí dělat skvělá vystoupení, ale neumí je prodat za dost peněz, aby ho to uživilo.

Rád bych taky pomohl pořadatelům kulturních akcí, aby se setkávali s účinkujícími nejen na umělecké výši, ale také s performery spolehlivými, se kterými se jim bude snadno komunikovat a spolupracovat.

A chtěl bych i začínajícím pořadetelům městských slavností předat pár tipů na to, jak by se české akce daly dělat jinak, zajímavěji a lépe. Chtěl bych všem ukázat, co je walk-act a busking a proč jsou velkým přínosem pro diváky i pořadatele. Chtěl bych, aby české kulturní akce byly zajímavější. Aby se nedržely nudného schématu: pivo-párek-toika-dechovka-vyhaslá hvězda osmdesátých let a na závěr ohňostroj.

Zajímá tě to?

Pokud ano, napiš něco do komentářů nebo přímo mě na mail vitek@chudadlo.cz. Budu se těšit.

Napsat komentář

Přesunout se na začátek