Překonej sám sebe s Pipi dlouhou punčochou

Na tohle já nemám. To se nenaučím ani za sto let. To radši ani nebudu zkoušet. 

S takovým přístupem se opravdu nikam nedostaneš. Překonej sám sebe s Pipi dlouhou punčochou. Jak? To se dozvíš v tomto článku.

S takovým přístupem se nikdy nikam nedostaneš a nic se nenaučíš. Zůstaneš sedět na zadku a budeš se litovat.

Pokud to chceš někam dotáhnout, měl bys k životu přistupovat jako Pipi dlouhá punčocha. Kdysi jsem na ni koukal v televizi a jedna věta mi utkvěla. Od té doby se tohoto motta snažím držet.

Když se Pipi zeptali, jestli umí hrát na trubku, odpověděla: “Nevím, ještě jsem to nezkoušela”. A to je přesně ono. Neboj se učit nové věci, zkoušet neznámé. A věř si. Člověk se naučí všechno. Prakticky u každé dovednosti jde jen o to přinutit svoje svaly, aby dělaly to, co chceš ty. Buď ty fyzické, nebo ty duševní. Oba druhy svalů se dají vytrénovat.

Jen se musíš v hlavě přepnout z “to neumím” na “tomuhle jsem se ještě moc nevěnoval”. A dokážeš cokoli.

Ano, akrobacii na šále se nenaučíš za jeden den. Ale když se jí budeš věnovat každý den trošku, za rok užasneš, co všechno už umíš. A tohle platí pro všechny dovednosti – žonglování, mikromagii, hru na suzafon, angličtinu, krkání státní hymny Tádžikistánu… Přestaň říkat a myslet si  “tohle neumím” a začni říkat “na tomhle ještě pracuju”. A začni na tom dělat hned dneska.

Pokud potřebuješ nakopnout, tak se mi ozvi.

Co je dovednost, které se bojíš ty? Nebo jaký trénink stále odkládáš? A popohnala tě Pipi k akci? A co už jsi se naučil?

Písni nám. Třeba to pomůže nakopnout někoho dalšího.

Dále by tě mohlo zajímat článek „YouTube – žonglérovo prokletí

Napsat komentář

Přesunout se na začátek