Kniha

Jak vytvořit POULIČNÍ VYSTOUPENÍ a uspět s ním

První kniha o buskingu v češtině. Přečti si podrobný návod, jak postavit (nejen) pouliční show.

O čem je

Dočteš se o tom, jak poskládat jednotlivé výstupy za sebe, jaké vybírat triky, jak pracovat s diváky a jak si říkat o peníze do klobouku. Začátečníci můžou postupovat podle knihy krok za krokem až k hotovému představení. Profesionálové se dozvědí spoustu tipů a triků, jak show přizpůsobit drsnému prostředí ulice. Pořadatelé si přečtou, jak na svou akci dostat kvalitní buskery, jaké jim mají přichystat podmínky a jak sestavit program.

Pokud chcete vědět více, přečtěte si ukázku zdarma.

Kolik stojí

Protože je celá tato iniciativa dobrovolnická a buskerská, je buskerská i cena. Představovali bychom si částku okolo 500,-Kč (+ 50,-Kč za poštovné). Pokud na to ale nemáte, bude nám stačit i míň (domluvte se s Vítkem po emailu). Pokud vám to situace umožňuje, přispějete prosím větší částkou a podpořte tak české pouliční umění. Je nám jasné, že ty stovky hodin práce to nikdy nezaplatí, ale bylo by prima vydělat si alespoň na tisk. :+)

Jak a proč vznikla

Český překlad německé knihy Anlocken-fesseln-abkassieren! vznikl v době koronaprázdnin. Vítek se rozhodl, že čeští umělci, pořadatelé i diváci se prostě musí dozvědět o buskingu více, abychom se i u nás dočkali skvěle zorganizovaných pouličních festivalů, kvalitních buskerských show a diváků, kteří pouliční umění řádně ocení (nejen finančně).

Kontaktoval proto autory knihy, pouliční kouzelníky Dr. Marraxe a Radaloua, kteří mu dovolili překlad vytvořit a dokonce za to ani nic nechtěli. A tak začala velká dobrovolnická akce. Vítek překládal, Kuba sázel, Jeníček, Makina, Terka, Jáňa a Věruška opravovali hrubky, Ondra a Michal vylepšovali po odborné stránce a nikdo si za to nevzal ani korunu.

Protože knihu napsali dva němečtí kouzelníci, upravil ji Vítek tak, aby fungovala v českém prostředí a pro všechny typy pouličních performerů. Doplnil ji také četnými poznámkami a vlastními názory a zkušenostmi. Připsal kapitolu určenou pro pořadatele buskerských festivalů a jiných kulturních akcí. Na závěr knihy ještě dodal slovník buskerských termínů, protože mnoho z nich stále ještě není v Česku příliš známo. Nakonec to dopadlo tak, že asi třetina textu je jeho. :+)

Přesunout se na začátek