Chůdadlo.cz

Kniha

Zaujmout – zabavit – zkasírovat!

Všechno, co potřebuješ vědět k vybudování úspěšného pouličního představení. Jak získat diváky. Jak vybrat peníze. Jak řadit výstupy za sebe. První kniha o buskingu v češtině.

V době „koronaprázdnin” jsem se rozhodl pomoci české buskerské a komediantské komunitě tím, že jí zpřístupním úžasnou knihu Anlocken – fesseln – abkassieren! a všechna moudra o hraní na ulici v ní obsažená. Kniha je dosud dostupná jen v německém originále. Ani já, ani autoři (kteří se zcela vzdali honoráře za české vydání) neočekáváme, že bychom něco vydělali. Jde nám o to, aby se zlepšila kvalita českého pouličního umění a aby si i další kolegové mohli během příštího, velmi nejistého roku vydělat hraním do klobouku. 

Už se nemůžeš dočkat, až začneš tvořit novou show? Za 250,-Kč tiposkytnu přístup k aktuální verzi překladu. Zatím je přeloženo asi 45% knihy. Až bude hotovo, dostaneš celý e-book v plné parádě.

Jestliže patříš mezi ty úspěšné umělce, kteří mají nasysleno dost, aby teď netrpěli hlady, chceš o sobě dát vědět a podpořit ostatní kolegy, spoj se se mnou a za nějakou tu kačku navíc bude tvoje prezentace v knize na věky věků.

O čem je „Zaujmout – zabavit – zkasírovat!“

Kompletní průvodce tvorbou pouličního představení – od výběru vhodných triků přes tvorbu postavy až k praktickým informacím o specificích hraní na ulici

Proč je důležitá právě teď

Protože sezóna 21 (a ty další asi taky) bude velice nejistá. Pořadatelům se bude těžko plánovat a budou mít málo peněz. Busking je ideálním řešením – není třeba ho sáhodlouze připravovat, dělat mu reklamu ani budovat jeviště. Jediné co je potřeba jsou diváci. S buskerskou show tedy můžete vyrazit do akce právě v tom okamžiku, kdy to bude dovolené.

Kdy a jak bude kniha dostupná

V této chvíli probíhá překlad knihy. Nahrubo už je přeložena asi půlka. Potom nás čekají korektury, kreslení obrázků, sazba a tisk. Děláme, co můžeme. V plánu je mít překlad hotový do konce února a potom se vrhnout na ty další legrace.

V každém případě vydáme jak knihu elektronickou, tak fyzickou. Ta bude navíc doplněna ilustracemi, které znáte (a milujete) z Vítkova blogu.

Podrobné info o knize:

autoři: 

http://radalou.com/

http://www.marrax.de/

obsah knihy:

– Proč vystupovat na ulici

-Stavba pouličního představení

-Kde, kdy, jak dlouho

-Crowding

-Umělecká hodnota

-Show vs. divadlo

-Konflikt

-Vytváření postavy

-Struktura příběhu 

-Zvláštnosti hraní na ulici

-Užitečné tipy

-Slovník odborných pojmů

Přesunout se na začátek