Kniha

Zaujmout – zabavit – zkasírovat!

Všechno, co potřebuješ vědět k vybudování úspěšného pouličního představení. Jak získat diváky. Jak vybrat peníze. Jak řadit výstupy za sebe. První kniha o buskingu v češtině.

V době „koronaprázdnin” jsem se rozhodl pomoci české buskerské a komediantské komunitě tím, že jí zpřístupním úžasnou knihu Anlocken – fesseln – abkassieren! a všechna moudra o hraní na ulici v ní obsažená. Kniha je dosud dostupná jen v německém originále. Ani já, ani autoři (kteří se zcela vzdali honoráře za české vydání) neočekáváme, že bychom něco vydělali. Jde nám o to, aby se zlepšila kvalita českého pouličního umění a aby si i další kolegové mohli během příštího, velmi nejistého roku vydělat hraním do klobouku. 

Už se nemůžeš dočkat, až začneš tvořit novou show? Předobjednej si knihu za zvýhodněnou cenu.

Jestliže patříš mezi ty úspěšné umělce, kteří mají nasysleno dost, aby teď netrpěli hlady, chceš o sobě dát vědět a podpořit ostatní kolegy, spoj se se mnou a za nějakou tu kačku navíc bude tvoje prezentace v knize na věky věků.

O čem je „Zaujmout – zabavit – zkasírovat!“

Kompletní průvodce tvorbou pouličního představení – od výběru vhodných triků přes tvorbu postavy až k praktickým informacím o specificích hraní na ulici

Proč je důležitá právě teď

Protože sezóna 21 (a ty další asi taky) bude velice nejistá. Pořadatelům se bude těžko plánovat a budou mít málo peněz. Busking je ideálním řešením – není třeba ho sáhodlouze připravovat, dělat mu reklamu ani budovat jeviště. Jediné co je potřeba jsou diváci. S buskerskou show tedy můžete vyrazit do akce právě v tom okamžiku, kdy to bude dovolené.

Kdy a jak bude kniha dostupná

V této chvíli probíhá překlad knihy. Nahrubo už je přeložena asi půlka. Potom nás čekají korektury, kreslení obrázků, sazba a tisk. Děláme, co můžeme. V plánu je mít překlad hotový do konce února a potom se vrhnout na ty další legrace.

V každém případě vydáme jak knihu elektronickou, tak fyzickou. Ta bude navíc doplněna ilustracemi, které znáte (a milujete) z Vítkova blogu.

Podrobné info o knize:

autoři: 

http://radalou.com/

http://www.marrax.de/

obsah knihy:

– Proč vystupovat na ulici

-Stavba pouličního představení

-Kde, kdy, jak dlouho

-Crowding

-Umělecká hodnota

-Show vs. divadlo

-Konflikt

-Vytváření postavy

-Struktura příběhu 

-Zvláštnosti hraní na ulici

-Užitečné tipy

-Slovník odborných pojmů

Přesunout se na začátek