Chůdadlo.cz | Překonej sám sebe s Pipi dlouhou punčochou
chůdadlo, kejklíř, žongléři, slavnosti, zábavný program, akrobati, šály, vzdušná akrobacie, kejklíři, komedianti, chůdy, akrobacie, kejkle, žonglování, vystoupení, zábava
349790
post-template-default,single,single-post,postid-349790,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose child-child-ver-1.0.0,moose-ver-2.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,transparent_content,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Na tohle já nemám. To se nenaučím ani za sto let. To radši ani nebudu zkoušet. 

S takovým přístupem se opravdu nikam nedostaneš. Překonej sám sebe s Pipi dlouhou punčochou. Jak? To se dozvíš na blogu.

 

S takovým přístupem se nikdy nikam nedostaneš a nic se nenaučíš. Zůstaneš sedět na zadku a budeš se litovat.

Pokud to chceš někam dotáhnout, měl bys k životu přistupovat jako Pipi dlouhá punčocha. Kdysi jsem na ni koukal v televizi a jedna věta mi utkvěla. Od té doby se tohoto motta snažím držet.

Když se Pipi zeptali, jestli umí hrát na trubku, odpověděla: “Nevím, ještě jsem to nezkoušela”. A to je přesně ono. Neboj se učit nové věci, zkoušet neznámé. A věř si. Člověk se naučí všechno. Prakticky u každé dovednosti jde jen o to přinutit svoje svaly, aby dělaly to, co chceš ty. Buď ty fyzické, nebo ty duševní. Oba druhy svalů se dají vytrénovat.

Jen se musíš v hlavě přepnout z “to neumím” na “tomuhle jsem se ještě moc nevěnoval”. A dokážeš cokoli.

Ano, akrobacii na šále se nenaučíš za jeden den. Ale když se jí budeš věnovat každý den trošku, za rok užasneš, co všechno už umíš. A tohle platí pro všechny dovednosti – žonglování, mikromagii, hru na suzafon, angličtinu, krkání státní hymny Tádžikistánu… Přestaň říkat a myslet si  “tohle neumím” a začni říkat “na tomhle ještě pracuju”. A začni na tom dělat hned dneska.

 

Pokud potřebuješ nakopnout, tak se mi ozvi.

 

Co je dovednost, které se bojíš ty? Nebo jaký trénink stále odkládáš? A popohnala tě Pipi k akci? A co už jsi se naučil?

Písni nám. Třeba to pomůže nakopnout někoho dalšího.